title

3D MODELLEME

Gelişen teknoloji ile birlikte kaliteli bir ürününüz olsa da müşteriye ulaşmak için etkileyici bir ambalaja sahip olması gerekiyor. Satış potansiyellerini arttırmak isteyen Avrupa’daki Türk firmaları için ambalaj tasarımı ve 3D Modellemenin son zamanlarda rekabet için bük önem arz ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Avrupa’daki firmalar sadece satış karlılığı değil marka imajlarını da güçlendirmek istiyorlar. Ürünleri müşterinin gözünde etkileyici bir his uyandırsın diye belli periyotlarla ambalajlarını yeniden tasarlatıp 3D modelleme yaptırıyor ve bu görselleri kullanarak tanıtımlarını yapıyorlar. Bunlarla rekabet edebilmek için mutlaka profesyonel bir reklam ajansından destek almak gerekiyor.

Sizin de Avrupa’da üretim yapan ya da pazarlama yapan bir firmanız olabilir. Avrupa’da ambalaj tasarımı, Avrupa’da 3D modelleme nerede yapılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Peki nedir 3D Modelleme?

Ambalaj tasarımının ne olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bundan dolayı 3D modelleme üzerine daha fazla duracağız. 3D modelleme canlı ya da cansız herhangi bir varlığın görüntüsünü üç boyutlu bir şekilde modellemektir. Bunun için farklı bilgisayar programları kullanılır. Cismin 3 boyutlu bir şekilde bütün yüzeyleriyle matematiksel ifade edilmesine 3D Modelleme diyoruz.

3D Modelleme nerelerde kullanılır?

Bunun net bir cevabı yoktur. İnsanın hayal gücünün erişebildiği her noktada kullanılabilir. Özellikle gıda alanında Avrupa’daki Türk şirketlerinin rekabet gücünü yakalamak adına ambalaj tasarımlarına ve ambalajlarının 3D modellenip tanıtımlarını yapmaları şarttır.

Avrupalı firmalar ürünlerinin ya da hizmetlerinin içerik kalitesine verdikleri önem kadar ürünlerini daha iyi pazarlamak için sürekli ambalaj değişikliği ve 3D modelleme çalışmaları yapıyorlar. Bunun için ARGE ekipleri her zaman çalışıyor. Avrupa’daki Türk firmaları olarak kaliteli ürünler üretsek de çoğu zaman ambalaja önem vermediğimiz için başarılı olamıyoruz.

Neden 3D Modelleme?

Şunu söylemeden geçmeyelim; her ne kadar 3D modelleme ihtiyacı teknoloji ile birlikte artsa da çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntemdir.

  • Ürününüzün 3D modellemesini yaptırarak üretilmeden de tanıtımlarını başlatabilirsiniz.
  • Başlayan tanıtımlarla üretim planınızı değiştirebilirsiniz.
  • Stoksuz çalışabilirsiniz.
  • En önemlisi de görsel farklılık ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.
  • İmaj, bir firma için oldukça önemlidir. 3D modelleme ile müşterilerinizin zihninde iyi bir izlenim bırakırsınız.
  • Web siteleriniz daha canlı resimlere kavuşur. Evet, şu anda profesyonelce yönetilen web sitelerinde kullanılan ambalajlar 3D modelleme ile yapılıyor.

Avrupa’da alanında ilkleri gerçekleştiren ve birçok firmaya 360° medya hizmeti sağlayan Yedirenk olarak, firmanızın ürünleri ve hizmetlerini hedef kitlenize etkileyici bir şekilde sunabileceğiniz ambalajlar hazırlayıp 3D modellemeler yapıyoruz. Üstelik bunu ürünleriniz proje bazında bile olsa yapmaktayız.

3D Modelleme nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız firmamızın Optimum Store için yaptığı modellmeyi bu hızlandırılmış videodan izleyebilirsiniz.

Siz de Avrupalı firmalarla eşit şartlarda rekabet edebilmek istiyorsanız vakit kaybetmeden Yedirenk Reklam Ajansı’nı arayın!