title

PROMOSYON ÜRÜNLERİ

Promosyon Nedir(Eşantiyon Nedir?)

Promosyon, tanıtım ürünleri anlamını taşımaktadır. Saygı Promosyon ve Tanıtım Ürünleri promosyon ürünleri konusunda hizmet veren sektörün önde gelen imalatçı ve ithalatçı firmalarından biridir.

Promosyon, kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak isteyen firmaların potansiyel müşterilerine ulaşmak için kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Türkçe karşılığı “özendirme” olan kelime, Fransızca’da “promotion” kelimesinden dilimize girmiştir. Kısaca promosyon, günümüzde tanıtım ürünleri anlamında kullanılmaktadır.

Büyük bir hızla gelişen dünyada firmaların kendilerini veya ürünlerini tanıtarak müşterilerinin beğenisini sunmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden birisidir. Hayatımızın her alanına hitap eden ürünlerle marka değerini yükseltmek ve hedef kitleye ulaşmak için kullanılan bu yöntem, firmaların müşteriyle bütünlük kurmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Promosyonun Firmalar İçin Günümüzdeki Anlam ve Önemi

Kurumsal iş dünyasında yüzlerce sektörde binlerce firma faaliyet göstermekle birlikte her gün sektörelere yeni firmalar katılmaktadır. Firmalar, hedef müşteri kitlelerine kendilerini ve ürünlerini tanıtmak ve rakiplerinden bir adım öne çıkmak için reklam, tanıtım ve promosyon çalışmaları yapmak zorundadır. Promosyon, en etkili ve kalıcı tanıtım araçlarından birisidir.

Promosyon çalışmaları kapsamında sürekli göz önünde bulundurulan ve günlük hayatta sık kullanılan malzemelerin tercih edilmesi oldukça önem taşır. Eşantiyon ürünlerinin üzerinde firmaların bilgileri bulunduğundandır ki kişiler markalara normalden çok daha fazla aşina olurlar. Ürünlerin sık kullanımları sayesinde günlük hayatta yüzlerce kişi firma bilgilerini görmekte, firma isimleri hafızalara güçlü bir şekilde yerleşmektedir. Bu anlamda promosyon, hem bütçe dostu, hem de oldukça etkili bir reklam stratejisidir.

 

Promosyon Ürünlerinin Kullanım Alanları

Firmalar, kurumlar, dernekler, partiler ve ajanslar hedef kitlesinin ilgisini çekebilecek cazip ve kullanışlı ürünler tercih etmektedir. Bu sayede her oluşum neredeyse her an hedef kitlesine ulaşmaktadır. Öte yandan firmalar özel günlerde, yılbaşında, resmi ve dini bayramlarda, genel veya yerel seçimlerde, fuarlarda veya açılışlarda promosyon & eşantiyon ürünleri sayesinde mevcut ve potansiyel müşterilerine erişmektedirler. Ajanda ve defterlerkalemlerpowerbank ve usb bellek gibi teknolojik ürünlersaatlerbardaklarşapka ve tişört başta olmak üzere tekstil ürünleri firmaların en çok tercih ettikleri promosyon & eşantiyon ürünleridir. 


Promosyon Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Promosyon ürünleri kadar ürün üzerindeki baskı kalitesi de son derece önem taşımaktadır. Kaliteli baskı ve farklılık yaratacak ürünlerle firmalar daha geniş kitlelere ulaşabilir, tanıtımını yapabilir ve ürünlerinin satışlarını arttırabilir. lazer baskı, uv baskı, tampon ve serigrafi baskı, ofset baskı, dijital baskı, sıcak gofre baskı, transfer ve süblimasyon baskı çeşitlerini kullanmaktadır.