title

Katalog tasarımı, basılı iletişim stratejileri içerisinde en çok kullanılan araçlardan biri olduğu için markayı doğru anlatacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Kataloglar, kurumsal katalog (Firma tanıtım kataloğu da denmektedir) ve ürün tanıtım kataloğu olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kurumsal kataloglarda firmaların kurumsal bilgilerine yer verilerek ne iş yaptıkları, neler yaptıkları vb. konular anlatılır. Ürün tanıtım kataloğunda ise firmanın ürünleri ve hizmetleri tanıtılır.
 
Katalog tasarımı hayata geçirilirken öncelikle kapak tasarımının etkili olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hedef kitle üzerinde oluşturulan ilk izlenim kritik bir konu olduğu için katalog kapak tasarımının, marka ruhuna, sektöre ve iletişim çağına uygun olması gerekir. Ayrıca iç sayfalarla bütünlük yakalamalı ve okurun gözünü yormamalıdır.
 
Yedirenk Reklam Ajansı’nın, yılların deneyimi ve bilgi birikimiyle hayata geçirdiği katalog tasarımları hedef kitle üzerinde maksimum etkileşim yakalanmasını sağlar. Yedirenk Reklam Ajansı’nın bünyesindeki metin yazarları, kataloğunuz için çağdaş, yenilikçi ve hedef kitlenize uygun metin yazımı gerçekleştirerek kataloğunuzun metinsel içeriğini oluşturur. Kreatif direktörlerin, art direktörlerin ve grafikerlerin birbiriyle entegre bir şekilde gerçekleştirdikleri tasarım çalışmaları sonucunda modern bir katalog hazırlanır ve tarafınıza sunulur.
Yedirenk Reklam Ajansı tarafından hazırlanan katalog tasarımları, firmanıza artı değer katar ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayarak müşteri sayınızın artmasında etkin rol oynar. Siz de firmanız için efektif bir katalog tasarımına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.